Vína

Cabernet Moravia

Odrůda Cabernet Moravia vznikla křížením Zweigltrebe a Cabemet Franc. Modrá moštová odrůda. Dospělý list je velký, tmavě zelené barvy, kruhovitý. Hrozen je středně velký, středně hustý, rozvětvený na dlouhé stopce. Bobule středně velká, kulatá, s voskovým povlakem. Šupka modročerná, pevná, dužina rozplývavá. Odrůda je odolná proti napadení plísní šedou. Víno je harmonické, velmi přljemné chuti, tmavé barvy, jemné cabernetové aroma.

Cabernet Moravia je vitální a velmi plodná pozdní odrůda. Doporučuje se pro ni střední i vysoké vedení a užší spon. Nejvhodnější a také nejúčelnější je řez na jeden kmínek a jeden tažeň. Odrůda má velkou autoregulační schopnost, čím kratší řez provádíme, tím jsou hrozny větší a také jejich počet je na letorostech vyšší a dochází k podstatnému zvětšení bobulí. Proto je vhodné tento systém doplnit redukcí počtu hroznů nebo jejich půlením v době zaměkání. Použití podnože závisí na půdním typu. Do těžších půd se doporučují málo vzrůstné podnože, pro vysoké vedení je vhodná silnější vzrůstná podnož, obecně vyhovují SO-4, T 5C, 125 AA a Cr 2. Plodnost je výborná a pravidelná. K výrobě vysoce jakostních vín je třeba objem sklizně snižovat. Výnos hroznů bývá vysoký, cca 5,89 kg/keř, respektive 9-16 t/ha. Průměrná cukernatost bývá 17-19,5° NM při obsahu kyselin 7-9,5 g/1. Z nejlepších stanovišť odrůda poskytuje při současné redukci násady hroznů i vysoce ceněná přívlastková vína (až ledové víno).

Related Projects
Jsme nezávislí vinaři!

Vinaři, pro které je kvalita a původ produktů nade vše. Vinaři, které nezajímají marketingové průzkumy, byrokratická, lobbisty prosazovaná nařízení Evropské unie či národních institucí.

Více zde…

Start typing and press Enter to search

Vinja rodinné vinařství CHARDONNAY